Partneri

Run for FunKrúžky v škole

MENU

Galérie fotiek

INTERNETOVÁ ŽIACKA

 

Športové súťaže v školskom roku 2017/2018

 

Bavme deti športom

 

01 Bdš17 02 Bdš17 03 Bdš17 04 Bdš17
05 Bdš17 06 Bdš17 07 Bdš17 08 Bdš17

          Vo štvrtok 2. novembra 2017 sa v športovej hale Elán uskutočnilo druhé kolo postupovej súťaže Bavme deti športom. Športovej akcie sa zúčastnilo spolu 120 detí zo základných škôl a atletických škôlok z Bratislavského kraja. Súťažilo sa v nasledovných šiestich disciplínach: skok do diaľky štafetovou formou, štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, odhod plnou loptou z kolien spoza hlavy, prekážková dráha „Formula“, skoky cez švihadlo znožmo a 3-minútový vytrvalostný beh.
          Pretekov sa zúčastnilo 8 našich žiakov z primárneho vzdelávania, v zložení: Gräffingerová Hana, Bakoňová Ema, Macko Peter, Valovič Martin, Murárová Nina, Gálová Lucia, Koval Samuel a Zelina Jakub. Vo všetkých disciplínach sa žiaci snažili podať čo najlepšie výsledky, no niekedy boli rozdiely medzi školami len v stotinkách sekúnd.
          Nakoniec sme sa umiestnili na krásnom štvrtom mieste, čo aj touto cestou ďakujem súťažiacim žiakom a prajem im veľa ďalších a lepších výsledkov. No jednoznačne si radi zašportovali, zmerali si sily a hlavne, urobili niečo pre seba, pre svoje zdravie a aj pre svoju radosť.

 

Vybíjaná najmladších žiakov

01 Vnž 02 Vnž 03 Vnž 04 Vnž

          Vo štvrtok 26. októbra 2017 sa uskutočnil III. ročník Majstrovstiev obvodu Bratislavy V vo vybíjanej najmladších žiakov základných škôl.
          12 členné družstvo žiakov primárneho vzdelávania sa stretlo aj s ďalšími školami z Petržalky. Naši žiaci sa snažili podať čo najlepšie výsledky, no na umiestnenie to nestačilo. Naďalej dúfame, že sa nám nabudúce bude viac dariť a aj pravidlá hry budú platiť pre všetkých zúčastnených rovnako.
          Športovci sa chcú nielen umiestniť, ale aj s radosťou si zašportovať a zo športových podujatí odchádzať s dobrým pocitom.

 

Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

01 MOvst

          V utorok 24. októbra 2017 sa konali Majstrovstvá obvodu Bratislava V. v stolnom tenise družstiev žiakov. Našu školu na tomto turnaji reprezentovali žiaci v zložení Daniel Kucharík, Lukáš Janotka, Branislav Riemann a Oto Gál.

 

Putovný pohár SFZ vo futbale - ml. žiaci

 01 SFZml

          V piatok 20. októbra 2017 sa naši mladší žiaci (5. a 6. ročníka) zúčastnili futbalového turnaja na ZŠ Badatínska pod vedením pána trénera Baláža a učiteľa Henčeka. Chlapci v zostave Čapček, Fieber, Lisoň, Varga, Zajíček, Mravec, Pluhár, Šlégr, Eliáš a Čambalík bez zaváhania, až na jednu remízu so ZŠ Černyševského 2:2, vyhrali všetky zápasy a postúpili do ďalšej kvalifikácie z prvého miesta skupiny.

          Gratulujeme!

 

Cezpoľný beh

01 Cb17 02 Cb17

          V piatok 29. septembra 2017 sa naši žiaci zúčastnili "Cezpoľného behu" na ZŠ Pankúchova. Behu sa celkovo zúčastnilo 30 žiakov. Našu školu reprezentovali žiaci aj žiačky 7. a 9. ročníka. Umiestnili sa nasledovne:

Innocent Hečko zo 7.B obsadil 5. miesto

Matúš Jančo z 9.A získal 14. miesto

Branislav Reimann z 9.B obsadil 15. miesto

Anna Rakovská z 9.B obsadila 12. miesto

Sarah Trangelová zo 7.A sa umiestnila na 21. mieste

Veronika Belišová zo 7.A obsadila 22. miesto.

 

          Ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy.

 

 

Pohár dekana FTVŠ UK (pokračovanie CENY VEČERNÍKA)

 

          V stredu 27. septembra 2017 sa uskutočnil 53. ročník atletickej súťaže družstiev žiakov a žiačok O POHÁR DEKANA FTVŠ UK (pokračovanie CENY VEČERNÍKA) na atletickom štadióne prof. Kuchena, FTVŠ UK Bratislava – Lafranconi.

          Usporiadateľom súťaže bola FTVŠ UK Bratislava, Katedra atletiky FTVŠ UK, Atletický oddiel Slávia UK Bratislava.

 

          Našu školu reprezentovali žiaci:

Peter Čupka 60 m beh 2. miesto,

Branislav Reimann beh na 600 m,

Lukáš Janotka skok do výšky,

Viktor Vidovenec skok do diaľky,

Nikolas Matuška vrh guľou

Čupka, Janotka, Reimann a Korček štafeta 4x60 m 3. miesto.

 

          Dievčenské družstvo v zložení:

Scarett Palátová beh na 60 m,

Anna Rakovská beh na 600 m,

Sarah Trangelová skok do výšky,

Dominika Vargová skok do diaľky,

Laura Rakicová vrh guľou 3. miesto

Palátová, Vargová, Rakovská a Trangelová štafeta 4x60 m

 

          Ďakujeme všetkým a umiestneným gratulujeme!

 

 

Školský atletický míting

01 Šam 02 Šam 03 Šam 04 Šam
  05 Šam 06 Šam  

          V utorok 26. septembra 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili atletickej súťaže ŠKOLSKÝ ATLETICKÝ MÍTING, kde sme boli aj spoluorganizátorom. 

          Žiaci našej školy sa umiestnili takmer v každej disciíplíne na stupni víťazov:

Dominik Fiedor, 600 m beh 3. miesto

Innocent Hečko, 60 m beh 2. miesto

Sarah Trangelová, 600 m beh 2. miesto

Dominika Vargová, skok do diaľky 2. miesto

Veronika Belišová, 60 m beh 3. miesto

Anna Rakovská, 600 m beh 2. miesto

Peter Čupka, 60 m beh 2. miesto

Branislav Reimann, skok do diaľky 2. miesto a 600 m beh 1. miesto.

          Pretekov sa zúčastnilo desať petržalských škôl. V štafete 4x60 m v zložení Branislav Reimann, Scarlett Palátová, Peter Čupka a Anna Rakovská sme sa umiestnili na druhom mieste.

          Gratulujeme!

 

 

Športové súťaže v školskom roku 2016/2017

 

Majstrovstvá obvodu v ľahkej atletike

01 A17 02 A17 03 A17 04 A17
  05 A17 06 A17  

          V piatok 26. mája 2017 sa na našej škole konali Majstrovstvá obvodu v ľahkej atletike. Počasie nám prialo a tak hneď po slávnostnom otvorení súťaže pánom riaditeľom Cisárom sa majstrovstvá mohli začať. Majstrovstiev sa zúčastnilo 11 základných škôl a dve gymnáziá. Konkurencia bola naozaj veľká a tak sa každá škola snažila dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Po tvrdom boji sa na prvých troch miestach umiestnili tieto školy:

1. miesto - ZŠ Pankúchova

2. miesto - ZŠ Dudova

3. miesto - ZŠ Prokofievova

          Všetci žiaci podávali skvelé výkony a rozdiely v bodoch boli naozaj tesné. Všetkým súťažiacim ako aj ich učiteľom ďakujeme za účasť, aj za veľmi príjemné piatkové dopoludnie a tešíme sa na ďalší rok, kedy sa opäť stretneme na majstrovstvách obvodu a zmeriame si sily.

 

 

Hádzaná starších žiakov

 01 Hsž

          Vo štvrtok 27. apríla 2017 sa naši žiaci v zostave Podhájeczký, Lacek, Zeman, Oparty, Kepaza, Mášlik, Reimann, Michalík, Papp a Kalmár zúčastnili hádzanárskeho turnaja na ZŠ Svätej Rodiny. Naši chlapci nepostúpili zo základnej skupiny a obsadili konečné 5. miesto.

 

 

Veľkonočné stretnutie 

01 Vs 02 Vs 03 Vs 04 Vs
05 Vs 06 Vs 07 Vs 08 Vs

          Úspešný projekt mestskej časti BA – Petržalka pod názvom „Petržalka v pohybe“ pokračuje už 8. ročníkom. V piatok 21. apríla 2017 si zmerali sily žiaci 1. a 2. ročníkov z 12-tich základných škôl Petržalky a Rusoviec. V športovej hale na Prokofievovej ulici sa stretnutia zúčastnilo celkovo 144 žiakov. Žiaci veľmi radi súťažia, pohybujú sa, čo potvrdili svojim nadšením pre pohyb, šport a hry.
          Naši prváci a druháci navzájom súťažili spolu s 12-timi školami v rôznych športových disciplínach, v ktorých sa snažili o rýchlosť, obratnosť, presnosť, vytrvalosť i bojovnosť. Za svoje snaženie boli odmenení pomarančovými tričkami a sladkosťami. Žiakom sa športovanie páčilo a už sa tešia na ďalšie pokračovanie, ktoré bude v júni.

 

 

Gymnastický štvorboj - krajské kolo

01 Kkgš 02 Kkgš 03 Kkgš 04 Kkgš

          V utorok 25. apríla 2017 poriadala naša škola Krajské kolo gymnastického štvorboja 2017. Zúčastnili sme sa vo všetkých dievčenských kategóriách:

A - Ninka Čambalová, Simonka Dubeková, Amálka Gräffingerová, Stelka Mičková a Charlottka Semeráková,

B - Kamilka Gregušová, Simonka Kalmárová, Meliska Meta, Katka Pindrochová a Kristínka Senéšiová,

C - Veronika Bobáková, Scarlett Palátová, Lujza Semeráková, Katka Skladaná a Dominika Vargová.

Dievčatá zacvičili výborne, avšak konkurencia je veľmi silná a vyhrali najlepšie...
          Postavili sme aj družstvo v chlapčenskej kategórii:

C - Ondrej Korbaš, Lukáš Janotka, Daniel Kresánek, Samko Prvonič, Jakub Hrdlovič a Adam Schulz.

Chlapcom držíme veľmi palce, nakoľko postúpili na školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji, ktoré sa budú konať 3.- 4. mája 2017 vo Svätom Petri.

 

 

McDonald´s Cup

 

          Vo štvrtok 6. apríla 2017 sa žiaci a žiačky Juraj Lisoň, Matúš Mravec, Jakub Baďura, Lukáš Hluchý, Matúš Čambalík, Marek Valentín, Samuel Mičko, Tatiana Derniarová a Michaela Fornadelová zúčastnili futbalového turnaja McDonald´s cup a z prvého miesta postúpili do ďalšieho kola.

          Gratulujeme k úspechu a držíme palce.

          

          V piatok 28. apríla 2017 sme sa zúčastnili na finálovom obvodnom kole McDonald´s cup. Žiaci v zložení Matúš Mravec, Juraj Lisoň, Samko Mičko, Matúš Čambalík, Táňa Derniarová, Miška Fornadelová, Jakub Baďura a Peter Budaj vybojovali postup a z prvého miesta postupujú na krajské kolo!

          Gratulujeme!!!!

 

 

Školský pohár vo futbale

 

          V stredu 22. marca 2017 sme sa zúčastnili na futbalovom turnaji Školský pohár a žiaci v zložení Čapček, Fiedor, Jelínek, Lisoň, Mifkovič, Plunár, Rigo, Varga a Zajíček výborne reprezentovali našu školu a vybojovali postup do ďalšieho kola.

          Držíme Vám palce chlapci!

         

          V stredu 26. apríla 2017 sme sa zúčastnili na finálovom obvodnom kole Školský pohár vo futbale. Žiaci Matúš Mravec, Juraj Lisoň, Samko Plunár, Dominik Fiedor, Jakub Šlégr, Marko Čapcek, Jano Varga, Marko Mifkovič a David Zajíček získali na turnaji krásne 3. miesto!

          Gratulujeme chlapci!

 

 

Zo školských lavíc do atletickej haly Elán

01 Zšldhe16 02 Zšldhe16 03 Zšldhe16 04 Zšldhe16

          V piatok 9. decembra 2016 sa konala 23. séria súťaže ZO ŠKOLSKÝCH LAVÍC DO ATLETIKCKEJ HALY ELÁN.
Najlepšie sa z našich žiakov umiestnila Sarah Trangelová v skoku do diaľky, kde obsadila 1. miesto, Ondrej Korbaš v skoku do výšky sa umiestnil na 3. mieste a Dominik Podhájeczký vo vrhu guľou na krásnom 4. mieste.

          Gratulujeme.

 

 

Turnaj vo florbale

01 Tvf16

          Vo štvrtok 8. decembra 2016 sa naši chlapci zúčastnili turnaja vo florbale na ZŠ Černyševského. Chlapci podali super športový výkon, keď ako prví zo základnej skupiny postúpili až do finále, kde však domácemu družstvu podľahli 5:0. Táto prehra im zaručila krásne 2. miesto zo všetkých dvanástich zúčastnených základných škôl. Chlapci pod trénerskou taktovkou učiteľa Henčeka nastúpili v zostave: Dominik Podhájeczký, Lukáš Kepaza, Branislav Reimann, Lukáš Vilem, Ondrej Michalík, Ľuboš Zeman, Andrej Grosschmidt a Patrik Papp.

 

 

Futbalový turnaj dievčat

01 Ftd 02 Ftd  03 Ftd  04 Ftd

          V utorok 6. decembra 2016 sa naše žiačky v zložení Sarah Trangelová, Ema Jesenská, Sheila Kunová, Dominika Herbergerová, Kristína Režňáková, Vaneska Ficuová a Kristína Hornáčková zúčastnili druhého ročníka futbalovéhého turnaja dievčat - Festival for girls v športovej hale Mladosť. Dievčatá hrali perfektne, spomedzi 7. družstiev sa umiestnili na krásnom 2. mieste.

 

           

Midicoolvolley chlapci

 

          V školskom roku 2016/2017 sme sa opäť zapojili do 4-kového volejbalu (Midicoolvolley). Prvé dve stretnutia sme úspešne porazili súperov ZŠ Budatínsku a Spojenú školu de La Salle. So spomínanými školami nás čakajú ešte 4 kolá. Našu školu reprezentujú žiaci: Andrej Grosschmidt, Luboš Zeman, Dominik Podhájeczký, Ondrej Korbaš, Roman Mašlík, Richard Režňák a Tomáš Paulík.

 

Vďaka chlapci a...do toho!!!

 

 

Minicoolvolley dievčatá

01 Mvd 02 Mvd

          Tak ako minulý rok, aj tento rok sme sa zapojili do súťaže v mini volejbale základných škol SR v projekte Minicoolvolley 2016/2017. Vo štvrtok 1. decembra 2016 naše dievčatá v zložení Rebeka Smutná, Dominika Vargová, Veronika Belišová a Nicol Richterová vyhrali v prvej sérií proti obom družstvám zo ZŠ Budatínska.

          Vo štvrtok 8. decembra 2016 sme odohrali druhé kolo Minicoolvolley zo šiestich stretnutí so ZŠ Budatínskou. Dievčatá Rebeka Smutná, Dominika Vargová, Veronika Belišová a Nikol Richterová opäť porazili obe družstvá so ZŠ Budatínskou.

 

 

 

Celoslovenská atletická súťaž v športovej hale Elán

01 CasvhE

          V piatok 25. novembra 2016 sa naši žiaci zúčastnili Celoslovenskej atletickej súťaže v športovej hale Elán. Súťažilo sa v rôznych disciplínach, napríklad v behu na 60m, 400m, v skoku do diaľky či výšky, aj vo vrhu guľou. Veľmi dobré umiestnenia získlai naši žiaci - Ondrej Korbaš z 9.B skončil druhý v rámci celého Slovenska v skoku do výšky, Ľuboš Zeman z 9.B skončil na 4. mieste vo vrhu guľou, Anna Ester Rakovská skončila v rámci celého Slovenska na 1. mieste v behu na 400 metrov a Dominik Podhajeczký z 9.A obsadil 5. miesto v behu na 600 metrov.

          Našim víťazom a úspešne umiestneným gratulujeme!

 

 

Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

01 St16 02 St16 03 St16

          Vo štvrtok 20. októbra 2016 sa na našej škole konali Majstraovstvá obvodu Bratislava V v stolnom tenise družstiev - žiakov. Našu školu reprezentoval Danko Kucharík a Samko Háromsitz. Chlapci bojovali, ale šťastie tentokrát nestálo na našej strane. Nepostúpili tak zo skupiny ďalej. Veríme, že na budúci rok sa chlapcom bude viacej dariť a že budeme mať na svojej strane aj trochu toho šťastia.

          Držíme palce!

 

 

Školský atletický míting

01 Šam10-16 02 Šam10-16 03 Šam10-16 04 Šam10-16 05 Šam10-16

          V utorok 18. októbra 2016 sa na našej škole uskutočnil školský atletický míting. V disciplínach 60 m, 600 m, skok do diaľky, štafeta 4x60 m štartovali mladší a starší žiaci a žiačky.
          Putovný pohár sme síce nevyhrali, ale umiestnenia sme mali pekné a to: Anna Ester Rakovská 60 m získala 2. miesto, Jakub Valentík v behu na 600 m získal tiež 2. miesto. Taktiež Dominik Podhájecký krásne 2.miesto v behu na 600 m. Andrej Grosschmidt sa v skoku do diaľky umiestnil na 3.mieste.
          Ďakujeme za reprezentáciu školy....:-) 

 

 

Bavme deti športom

01 Bdš 02 Bdš  03 Bdš 04 Bdš 
   05 Bdš  06 Bdš  

          Vo štvrtok 6. októbra 2016 sa na našej škole uskutočnila atletická súťaž "Bavme deti športom". Tejto súťaže sa zúčastnili takmer všetky petržalské základné školy. Deti súťažili v rôznych atletických disciplínach, napr. beh na 60m, skok do diaľky alebo hod kriketovými loptičkami. Z celkového počtu zúčastnených škôl, sa naša škola umiestnila na peknom 4. mieste. Veríme, že v ďalších rokoch budeme úspešnejší a preto sa budeme snažiť tvrdo trénovať.

          Už teraz sa tešíme na súťaž v budúcom školskom roku. 

 

 

Orientačný beh

 

V piatok 30. septembra 2016 sa naši žiaci a žiačky zúčastnili v okolí areálu ZŠ Pankúchova "Orientačného behu". Ako celok sme obsadili pekné 4. miesto z dvanástich základných škôl. Jednotlivo naši žiaci obsadili tieto pozície:

Chlapci:

Korbaš - 6. miesto

Podhájeczký - 14. miesto

Lacek - 23. miesto

 

Dievčatá:

Vavrinčáková - 7. miesto

Trangelová - 20. miesto

Rothmeierová - 24. miesto

 

Európsky týždeň športu

01 Etš 02 Etš 03 Etš 04 Etš

          V dňoch 10. – 17. septembra 2016 sa na Slovensku zrealizovalo množstvo športových podujatí pod hlavičkou Európsky týždeň športu. Naša škola sa tiež zapojila do tejto športovej akcie. V stredu 14. septembra 2016 cvičilo a behalo v areáli školy a okolo Chorvátskeho ramena 510 našich žiakov, ktorým sa táto športová akcia veľmi páčila.

 

  

Športové súťaže v školskom roku 2015/2016

 

McDonald´s Cup

01 Mdc1516 02 Mdc1516 03 Mdc1516 04 Mdc1516

          Za prekrásne 1. miesto v obvodnom kole Bratislava V súťaže najmladších žiakov ZŠ vo futbale McDonald´s CUP jedno veľké ďakujeme a to Markovi Čapčekovi, Tomasovi Marečkovi, Jonášovi Dubinovi, Jánovi Vargovi, Jurovi Lisoňovi, Patrikovi Kaánovi, Davidovi Zajíčkovi, Jakubovi Šlégrovi, Dominikovi Fiedorovi, Lukasovi Švecovi a Samkovi Rigovi za reprezentáciu školy.

 

 

Školský atletický míting