Partneri

Logo PetržalkaŠŠKHájenkaMestská knižnicaLogo Art PegasUIPŠ logoRun for FunKrúžky v škole

MENU

Galérie fotiek

INTERNETOVÁ ŽIACKA

Školský rok 2018/2019

1. polrok 2018-2019 

 

 Šaliansky Maťko

  25. januára sa traja žiaci našej školy zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Zástupcu sme mali v každej súťažnej kategórii. Všetkým trom reprezentantom našej školy sa podarilo obsadiť miesto na stupienku víťazov. Sofia Bolerácová z 3.B    získala 1. miesto, Maroš Všetečka z 5.B obsadil 2. miesto. a Emília Bolerácova zo 7.B získala 1. miestko. Dievčatá pokračujú v súťaži na krajskom kole. Držme im palce!

 FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Návšteva Europarlamentu v Bruseli

  Vďaka europoslankyni Jane Žitňanskej a programu Teach for Slovakia dostali dve naše žiačky Vanesska Lévaiová a Viki Gyurcsiová spolu so svojou triednou učiteľkou Janou Janotkovou možnosť navštíviť krásny Brusel.

  Počas svojej návštevy boli pozvané do Europarlamentu, kde si posedeli s pani poslankyňou. Samozrejme nechýbala dôkladná prehliadka tejto významnej inštitúcie.

 Popritom navštívili Parlamentárium, ktoré slúži návštevníkom Bruselu na lepšie spoznanie  našej histórie a fungovania Európskej Únie.

 Navštívili Prírodovedné múzeum, v ktorom si okrem iného mohli pozrieť veľkolepé kostry dinosaurov.

 Samozrejme nechýbala prehliadka mesta. Nenechali si ujsť symbol Bruselu, sochu cikajúceho chlapca, či Víťazný oblúk. Ochutnali aj slávne belgické hranolčeky.

 Ešte raz ďakujeme za možnosť priniesť si toľko zážitkov a nových skúseností!

 FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Anglicky týždeň

Tento týždeň, od 28.1. do 31.1.2019, som sa každý deň zúčastnila netradičných trojhodinoviek angličtiny v  našej škole. Lektorkami boli Cindy z Kyrgyzstanu a May z Taiwanu. Okrem toho, že sme si dobre precvičili angličtinu, sme sa od nich  veľa dozvedeli o kultúre, tradíciách a tradičných jedlách týchto krajín. Taktiež sme si zahrali hry, ktorými sme si precvičili a oživili slovnú zásobu. Dobre sme sa zabavili a pritom veľa naučili. 

 Alexandra Popelišová, 6.B

 FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 Vianočné stromčeky

  Dňa 29.11.2018 sa žiaci 4.B a 4.C sa zapojili do realizácie projektu Vianočné stromčeky, ktorý realizovalo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Úlohou žiakov bolo dotvoriť podľa vlastnej fantázie vianočné gule na stromček, poprípade si vyrobiť aj vlastné vianočné ozdoby. Stromčeky boli inštalované na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého. Vyzdobené stromčeky budú na nádvorí vystavené do 15.12.2018 a následné prevezené na podujatie Dobrý trh 16.12.2018, kde z nich vytvoria „rozprávkový les“ a určitý počet stromčekov bude darom pre charitu.

 4.12. sa uskutočnilo vyhodnotenie Vianočných stromčekov, kde sa naša škola umiestnila na 3. mieste.

 FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Planetárium Brno

 Dňa 19.10. sa žiaci štvrtého ročníka ZŠ zúčastnili exkurzie do planetária v Brne. Okrem vzdelávacieho programu Zem v pohybe si žiaci mohli pozrieť vonkajšiu expozíciu, v ktorej sa dozvedeli, aká by bola ich hmotnosť na jednotlivých planétach. Ďalšími interaktívnymi exponátmi, ktoré si žiaci mohli pozrieť a vyskúšať bol kaleidoskop, pixelová stena a zvukovod. Pani sprievodkyňa žiakov zaviedla aj do historického centra Brna a podala im krátky výklad jeho histórie.

 FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Hovorme o jedle

 V dňoch 15.-19.10. sa celá naša škola zapojila do projektu Hovorme o jedle. Žiaci v rámci projektu ochutnali rôzne druhy chleba s vlastnoručne vyrobenými mäsitými aj bezmäsitými nátierkami. Zapili to slovenským mliekom. Do bielych jogurtov si dali ovocie a orechy. Vyrobili si domáce kompóty, puding a smoothie. Vymýšľali básničky, maľovali obrázky a spievali piesne o ovocí. Vyplnili dotazník o počte skonzumovaného ovocia a zeleniny počas celého týždňa.

FOTO Z TEJTO AKCIE