Partneri

Logo PetržalkaŠŠKHájenkaMestská knižnicaLogo Art PegasUIPŠ logoRun for FunKrúžky v škole

MENU

Galérie fotiek

INTERNETOVÁ ŽIACKA

 

Športové súťaže v školskom roku 2018/2019

 
 
Turnaj vo vybíjanej
 
 
 
Školský pohár Slovenská sporiteľňa - krajské kolo
Dňa 21.5.2019 sa naši mladší žiaci zúčastnili krajského kola futbalového turnaja o Školský Pohár Slovenskej Sporiteľne.
Žiaci v zložení: Mravec Matúš, Mičko Samuel, Hluchý Lukáš, Varga Ján, Fiedor Dominik, Špánik Samuel, Nagy Alexander, Dubina Jonáš vybojovali krásne tretie miesto.
Chlapci sa na súťaž pripravovali pod vedením trénera Ericha Baláža a asistenta Roba Henčeka.
 
 
 
Školský pohár Slovenská sporiteľňa - obvodné kolo
Dňa 15.4.2019 sa konalo obvodné kolo Bratislava V, súťaže mladších žiakov - Školský pohár Slovenská sporiteľňa.
Žiaci našej školy v zložení:
Ján Varga, Juraj Lisoň, Dominik Fiedor, Jakub Baďura, Mauro Eliáš, Samuel Mičko, Matúš Čambalík, Lukas Švec, Matúš Mravec, Jakub Dubek vyhrali prekrásne 1.miesto a postupujú na krajské kolo.
Najlepším strelcom sa stal náš žiak Ján Varga. Super!
 

 

Školské majstrovstvá obvodov Bratislava IV–V - orientačný beh.

 Dňa 15.4.2019 sa konali Školské majstrovstvá obvodov Bratislava IV. – V.

 Bol to VI. ročník o Pohár predsedu BSK v orientačnom behu pre žiakov základných a stredných škôl v školskom roku 2018/2019.

Našu školu reprezentovali žiaci: Jakub Valentík, Lukáš Šulák, Ladislav Trnka a Andrej Piniv.

Naše družstvo sa umiestilo na 3.mieste a v jednotlivcoch Jakub Valentík postupuje z 2.miesta na krajské kolo.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 
Turnaj v hádzanej na ZŠ Gercenová
Naši starší žiaci sa dňa 28.3.2019 zúčastnili školských majstrovstiev obvodu Bratislava V v hádzanej.
Žiaci, pod vedením p. učiteľa R. Henčeka, v zostave: Melicher, Alakša, Jelínek , Lisoň , Mifkovič, Trnka a Zajíček skončili na 5. mieste.

 

 

Okresné majstrovstvá žiačok vo volejbale.

Na deň učiteľov, 28.marca 2019 sme so žiačkami 8.B a 9.B zúčastnili volejbalového turnaja v rámci Majstrovstiev okresu žiačok vo volejbale.

Hralo sa v dvoch skupinách a naše dievčatá odohrali tri zápasy, z ktorých vyhrali jeden. Tak sme sa do bojov o popredné umiestnenia neprebojovali. Napriek tomu sme hrali dravo a s chuťou, len technika mierne zaostávala. Ale v konečnom dôsledku sme obsadili v Petržalke 5.miesto. Viaceré školy svoje družstvá ani nepostavili. A keďže dievčatá sú väčšinou ôsmačky, veríme, že budúci rok sa do finálovej štvorky prebojujeme. Je tu hlavne chuť trénovať zo strany dievčat, ktoré volejbal chytil. A to bol náš hlavný cieľ.

Naše družstvo: Blahutová, Čambalová, Fiedorová, Herbergerová, Jesenská, Stanislavská z 8.B a Palátová z 9.B.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Majstrovstvá obvodu Bratislava V vo volejbale žiakov

Dňa 27.3.2019 sa konali školské Majstrovstvá obvodu Bratislava V vo volejbale žiakov. Žiaci našej školy v zložení: Tomáš Paulík, Jakub Valentík, Adam Žovtík, Daniel Juhas, Matej Melicher, Samuel Jelínek a Nikolas Krebs sa umiestnili na peknom štvrtom mieste. Chlapci bojovali statočne a fair play.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Majstrovstvá obvodu Bratislava V v hádzanej žiačok

Dňa 26.marca 2019 sa konali školské Majstrovstvá obvodu Bratislava V v hádzanej žiačok základných škôl. Žiačky našej školy v zložení: Michaela Fiedorová, Dominika Herbergerová, Laura Stanislavská, Adriána Háromsitzová, Emma Jesenská, Vanessa Blahútová, Nikola Richterová a Sofia Čambalová obsadili pekné štvrté miesto. Ďakujeme dievčatám, za reprezentáciu školy.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

MIDI COOL VOLLEY

Dňa 18.1. a 25.1.2019 sme odohrali dva turnaje v sérii Midi Cool Volley so školou pre mimoriadne nadané deti Teplická.

Naši chlapci v zložení Tomáš Paulík, Jakub Valentík, Adam Žovtík a Danko Juhas vyhrali tento rok už štyri zápasy. Super J gratulujeme!

FOTO Z VIACERÝCH ZÁPASOV

 

 

Mikulášske stretnutie
Žiaci 3. a 4. ročníka sa dňa 7.12.2018 opäť stretli už na 10. ročníku projektu "Petržalka v pohybe".
12 našich prvostupniarov, v zložení Gabriel Hošek, Benjamín Šuppa, Filip Streška, Oliver Major, Matúš Buday, Jakub Mendel, Nina Válkaová, Hana Graffingerová, Ema Marková, Terézia Šošovičková, Hana Mendelová, Natália Černohousová,  si ostatnými školami  zmerali  svoje sily a obratnosť v rôznych športových disciplínach. Súťažili v štafetovom behu s loptou, zdolávali jednoduchú prekážkovú dráhu s vedením loptičky hokejkou, v štafetových prihrávkach rôznymi loptami, v hádzaní lopty na cieľ a poslednou disciplínou bola vybíjaná.
Keďže deň predtým bolo Mikuláša, ani toto stretnutie sa nezaobišlo bez týchto radostí. V športovom zápolení žiakom pomáhali a niekedy aj nepomáhali čertíkovia, ktorí čiernym uhlím čiernili usmievavé líčka súťažiacich žiakov.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Futbal

Dňa 17.10.2018 sme sa zúčastnili na predkole súťaže žiakov základných škôl, Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2018/19.

Našu školu reprezentovali: M. Čapček, M. Čambalík, M. Mravec, D. Fiedor, J. Dubina, P. Boleček, J. Lisoň a L. Hluchý. Po skvelých výkonoch týchto žiakov postupujeme do ďalšieho kola z prvého miesta.

 

Florbal žiačky

Na ZŠ Černyševského sa 16.10.2018 uskutočnilo okresné kolo florbalu žiačok ZŠ. Dievčatá v zložení S. Trangelová, L. Stanislavská, K. Režňáková, E. Jesenská, D. Herbergerová, A. Háromsitzová, V. Ficuová, S. Čambalová, N. Richterová, V. Blahutová obsadili skvelé 3. miesto.

 

Florbal žiaci

Dňa 18.10.2018 sa žiaci ZŠ Tupolevova zúčastnili okresného kola florbalu žiakov ZŠ.Našu školu reprezentovali D. Fiedor, S. Háromsitz, D. Juhás, T. Paulík, P. Petráš a G. Škorpil. Tomáš Búci a Innocent Hečko náštím sklamali, pretože sa na súťaž nedostavili, aj napriek tomu, že sa tak dohodli s pánom učiteľom. Zo základnej skupiny sme nepostúpili.

 

 

Športové súťaže v školskom roku 2017/2018

 

Celosvetový olympijsky deň

 

          Vo štvrtok 21. júna 2018 sme sa na našej škole zapojili do osláv Celosvetového olympijskeho dňa, ktorý bol vyhlásený na počesť založenia Medzinárodného olympijskeho výboru a zároveň rozhodnutia o obnovení antických olympijskych hier. Naša škola zorganizobala pre našich žiakov prvého a druhého stupňa spoločné rozcvičenie a symbolický beh na atletickej dráhe. Aj napriek horúcemu počasiu sa nenašiel nikto, kto by sa do osláv aktívne nezapojil.

 

Turnaj krúžkov minihádzanej

 

          ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE organizoval záverečný turnaj krúžkov minihádzanej v znamení "Športom za duševné zdravie detí", ktorý sa uskutočnil v stredu 20. júna 2018 od 9:00 do 13:00 h. pre všetky kategórie (ročníky 1-4, 5-6, 7-9). Išlo už o 14. ročník tohto projektu. Súčasťou turnaja bol aj záver sezóny pod tradičným názvom JUNIÁLES.

          Žiaci našej školy v zložení Korček, Režňák, Reimann, Jančo, Vachula, Papp, Melicher, Hrdlovič vyhrali najkrajšie 1. miesto. Hrali výborne, pod vedením pána učiteľa Henčeka.

          Gratulujeme.

 

Malý futbalový turnaj - žiaci

 

          V stredu 16. mája 2018 sa naši mladší žiaci zúčastnili malého futbalového turnaja "Školský pohár SFZ". V zostave Čambalík, Čapček, Fiedor, Kaán, Lisoň, Mravec, Šlégr, Varga a Zajíček vybojovali výborné 1. miesto pod vedením trénerov pána Baláža a pána učiteľa Henčeka.

          Gratulujeme.

 

Atletický štvorboj s Gepardom

01 Assg 02 Assg 03 Assg 04 Assg

          V piatok 11. mája 2018 sa na našej škole uskutočnil 1.ročník súťaže "Atletický štvorboj s gepardom" Prváci a druháci z petržalskych škôl súťažili v behu na 60 a 300 metrov, v skoku do diaľky z miesta a v hode vortexom.

          Absolútnou víťazkou v kategórii dievčat sa stala druháčka Hanka Gräffingerová z našej školy. Najúspešnejšou školou sa stala práve tá naša a víťazný pohár máme doma :)

 

Malý turnajový futbal - žiačky

 

 

          V piatok 4. mája 2018 sa naše žiačky zúčastnili malého futbalového turnaja "Školský pohár SFZ". Žiaľ, skončili na nepostupovom 4. mieste.

 

Majstrovstvá obvodu v ľahkej atletike

01 Movla18 02 Movla18 03 Movla18 04 Movla18
  05 Movla18 06 Movla18  

          Vo štvrtok 3. mája 2018 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Bratislava V v atletike žiakov a žiačok základných škôl. Žiaci našej školy skončili v súťaži družstiev na krásnom 3. mieste a dievčatá na ešte lepšom 2. mieste.

          V behu na 300 metrov a tiež v skoku do diaľky skončil druhý Branislav Reimann, v behu na 1000 metrov skončil prvý Innocent Hečko. Adam Kalmár uspel v hode kriketovou loptičkou, kde skončil na druhom mieste. V štafete skončili žiaci Čupka, Jančo, Reimann a Kalmár taktiež na skvelom druhom mieste.

          V kategórii dievčat bola úspešná Anna Rakovská, ktorá skončila tretia v behu na 300 metrov, víťazkou v skoku do diaľky sa stala Simonka Bošmanská a vo vrhu guľou zvíťazila Scarlett Palátová. Dievčatá zvíťazili aj v štafete, konkrétne Rakovská, Bošmanská, Trangelová a Palátová.

          Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu a víťazom gratulujeme.

 

Gymnastický štvorboj

01 Gš18 02 Gš18 03 Gš18

          V stredu 18. apríla 2018 organizovala naša škola krajské kolo v gymnastickom štvorboji. Bola to krásna akcia, stretnutie žiakov, učiteľov, trénerov a priateľov fandiacich športovej gymnastike. Krásny športový zážitok mal vyše 100 súťažiacich detí. Deti našej školy sa zapojili do všetkých dievčenských kategórií.

 

Hádzanársky turnaj

01 Ht18

          V stredu 18. apríla 2018 sa naši žiaci zúčastnili hádzanárskeho turnaja na v spojenej škole svätej rodiny, Gercenova. Naši chlapci v zložení Patrik Papp, Matúš Jančo, Richard Režnák, Rajmund Čurda, Branislav Reimann, Jakub Korček, Oto Gál, Gabriel Škorpil, Matúš Alakša, Peter Čupka, Ladislav Trnka, Matej Melicher, Adam Kalmár, obsadili po dramatických zápasoch pekné 3. miesto.

          Gratulujeme.

 

Orientačný beh

01 Ob18

          Naši žiaci a žiačky sa v utorok 17. apríla 2018 zúčastnili školských majstrovstiev obvodov BA V a BA IV. Na výbornom 2. mieste sa umiestnilo naše družstvo žiakov, v zostave: Matúš Jančo, Peter Čupka, Matúš Čambalík a Adam Mittheiss. Týmto postupujú na krajské kolo. Družstvo žiačok v zložení Miška Fornadelová, Anička Rakovská, Tatiana Derňárová a Scarlett Palátová, sa umiestnilo na peknom 3. mieste.
          Michaela Fornadelová získala výborné 3. miesto v kategórii žiačky a krásne 1. miesto získal Matúš Jančo v kategórii žiaci jednotlivci.

 

Svetový deň stolného tenisu pre všetkých

01 St18 02 St18 03 St18 04 St18

          V sobotu 14. apríla 2018 sa v rámci Svetového dňa stolného tenisu sme sa venovali tomuto športu aj na našej škole. Zahrať si prišli deti, rodičia aj iní návštevníci, ktorí dostali chuť zmerať si sily v ping-pongu. Svetový deň stolného tenisu sa začal prvýkrát sláviť 6. apríla 2015 a odvtedy sa v tejto tradícii pokračuje. Cieľom tohto projektu v rámci Svetového dňa stolného tenisu je podporiť športovanie detí, ale aj iných ľudí rôznych vekových kategórií a zároveň osláviť tento deň športovou stolno-tenisovou aktivitou.

 

Prehadzovaná

01 P18 02 P18 03 P18

          Niektorí štvrtáci našej školy si v piatok 6. apríla 2018 so žiakmi ZŠ Lachova zmeralo svoju obratnosť v prehadzovanej. Našim žiakom sa darilo, každý set skončil víťazstvom. Samozrejme, treba ešte zdokonaliť prehody aj vychytať všetky lopty. So súperiacim družstvom sme sa dohodli, že sa opäť stretneme a skúsime si zopakovať naše víťazstvo.

 

MIDI Volejbal

05 Mv18 06 Mv18 07 Mv18 08 Mv18

          V piatok 6. apríla 2018 sme odohrali posledné dve stretnutia v midivolejbale proti ZŠ Gessayovej. Zo šiestich stretnutí vyhrala naša skupina A proti Gessayovej 5:1.

          Vďaka našim šikovným chlapcom opäť postupujeme ďalej. Ďakujeme.

 

Majstrovstvá obvodu vo volejbale

01 V18 02 V18

          V stredu 28. marca 2018 sa na ZŠ Turnianska 10 konali školské Majstrovstvá obvodu Bratislava V vo volejbale žiakov základných škôl - 2018. Našu školu ukážkovo reprezentovali žiaci: Nikolas Matuška, Richard Režnák, Rajmund Čurda, Jakub Korček, Oto Gál, Jakub Valentík, Matúš Jančo, Adam Kalmár, Natanael Eljezi.

          Naši chlapci vybojovali prekrásne prvé miesto a postupujeme ďalej na krajské kolo. Gratulujeme a držíme palce!

 

MIDI Volejbal 

01Mv18 02 Mv18 03 Mv18 04 Mv18

          V piatok 23. marca 2018 sme odohrali ďalšie stretnutia v midicool volejbale. Odohrali sme ďalšie dve stretnutia zo šiestich. Momentálne vedie naše A družstvo 3:1.
          Ďakujeme chlapci.

 

Plavecká štafeta

01 Pš 012 Pš 03 Pš 014 Pš 05 Pš

          V pondelok 29. januára 2018 sa deti našej školy zapojili do 12 hodinovej plaveckej štafety, ktorú organizovala Základná škola, Pankúchova 4, pri príležitosti 30. výročia založenia školy.

          18 detí našej školy z II.stupňa: Adam Mittheiss, Jakub Valentík, Samuel Mičko, Adam Kalmár, Patrik Hrdlovič, Richard Režňák, Sofia Čambalová, Laura Slučiaková, Patrik Petráš, Veronika Belicová, Sarah Trangelová, Dominika Herbergerová, Katarína Mikulová, Žaneta Richterová, Laura Stanislavská, Ema Jesenská, Nikola Richterová a David Palke, preplávalo počas hodiny neuveriteľných 3 150 m.

 

Bavme deti športom

01 Bdš17 02 Bdš17 03 Bdš17 04 Bdš17
05 Bdš17 06 Bdš17 07 Bdš17 08 Bdš17

          Vo štvrtok 2. novembra 2017 sa v športovej hale Elán uskutočnilo druhé kolo postupovej súťaže Bavme deti športom. Športovej akcie sa zúčastnilo spolu 120 detí zo základných škôl a atletických škôlok z Bratislavského kraja. Súťažilo sa v nasledovných šiestich disciplínach: skok do diaľky štafetovou formou, štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, odhod plnou loptou z kolien spoza hlavy, prekážková dráha „Formula“, skoky cez švihadlo znožmo a 3-minútový vytrvalostný beh.
          Pretekov sa zúčastnilo 8 našich žiakov z primárneho vzdelávania, v zložení: Gräffingerová Hana, Bakoňová Ema, Macko Peter, Valovič Martin, Murárová Nina, Gálová Lucia, Koval Samuel a Zelina Jakub. Vo všetkých disciplínach sa žiaci snažili podať čo najlepšie výsledky, no niekedy boli rozdiely medzi školami len v stotinkách sekúnd.
          Nakoniec sme sa umiestnili na krásnom štvrtom mieste, čo aj touto cestou ďakujem súťažiacim žiakom a prajem im veľa ďalších a lepších výsledkov. No jednoznačne si radi zašportovali, zmerali si sily a hlavne, urobili niečo pre seba, pre svoje zdravie a aj pre svoju radosť.

 

Vybíjaná najmladších žiakov

01 Vnž 02 Vnž 03 Vnž 04 Vnž

          Vo štvrtok 26. októbra 2017 sa uskutočnil III. ročník Majstrovstiev obvodu Bratislavy V vo vybíjanej najmladších žiakov základných škôl.  12 členné družstvo žiakov primárneho vzdelávania sa stretlo aj s ďalšími školami z Petržalky. Naši žiaci sa snažili podať čo najlepšie výsledky, no na umiestnenie to nestačilo. Naďalej dúfame, že sa nám nabudúce bude viac dariť a aj pravidlá hry budú platiť pre všetkých zúčastnených rovnako. Športovci sa chcú nielen umiestniť, ale aj s radosťou si zašportovať a zo športových podujatí odchádzať s dobrým pocitom.

 

Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

01 MOvst 02 MOvst 03 MOvst 04 MOvst 05 MOvst

          V utorok 24. októbra 2017 sa konali Majstrovstvá obvodu Bratislava V. v stolnom tenise družstiev žiakov. Našu školu na tomto turnaji reprezentovali žiaci v zložení Daniel Kucharík, Lukáš Janotka, Branislav Riemann a Oto Gál.

 

Putovný pohár SFZ vo futbale - mladší žiaci

01 SFZml

          V piatok 20. októbra 2017 sa naši mladší žiaci (5. a 6. ročníka) zúčastnili futbalového turnaja na ZŠ Badatínska pod vedením pána trénera Baláža a učiteľa Henčeka. Chlapci v zostave Čapček, Fieber, Lisoň, Varga, Zajíček, Mravec, Pluhár, Šlégr, Eliáš a Čambalík bez zaváhania, až na jednu remízu so ZŠ Černyševského 2:2, vyhrali všetky zápasy a postúpili do ďalšej kvalifikácie z prvého miesta skupiny.
          Gratulujeme!

 

Cezpoľný beh

01 Cb17 02 Cb17

          V piatok 29. septembra 2017 sa naši žiaci zúčastnili "Cezpoľného behu" na ZŠ Pankúchova. Behu sa celkovo zúčastnilo 30 žiakov. Našu školu reprezentovali žiaci aj žiačky 7. a 9. ročníka. Umiestnili sa nasledovne:


Innocent Hečko zo 7.B obsadil 5. miesto
Matúš Jančo z 9.A získal 14. miesto
Branislav Reimann z 9.B obsadil 15. miesto
Anna Rakovská z 9.B obsadila 12. miesto
Sarah Trangelová zo 7.A sa umiestnila na 21. mieste
Veronika Belišová zo 7.A obsadila 22. miesto.
 
          Ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy.

 

Pohár dekana FTVŠ UK (pokračovanie CENY VEČERNÍKA)

 

V stredu 27. septembra 2017 sa uskutočnil 53. ročník atletickej súťaže družstiev žiakov a žiačok O POHÁR DEKANA FTVŠ UK (pokračovanie CENY VEČERNÍKA) na atletickom štadióne prof. Kuchena, FTVŠ UK Bratislava – Lafranconi.
          Usporiadateľom súťaže bola FTVŠ UK Bratislava, Katedra atletiky FTVŠ UK, Atletický oddiel Slávia UK Bratislava.
 
          Našu školu reprezentovali žiaci:
Peter Čupka 60 m beh 2. miesto,
Branislav Reimann beh na 600 m,
Lukáš Janotka skok do výšky,
Viktor Vidovenec skok do diaľky,
Nikolas Matuška vrh guľou
Čupka, Janotka, Reimann a Korček štafeta 4x60 m 3. miesto.
 
          Dievčenské družstvo v zložení:
Scarett Palátová beh na 60 m,
Anna Rakovská beh na 600 m,
Sarah Trangelová skok do výšky,
Dominika Vargová skok do diaľky,
Laura Rakicová vrh guľou 3. miesto
Palátová, Vargová, Rakovská a Trangelová štafeta 4x60 m
 
          Ďakujeme všetkým a umiestneným gratulujeme!

 

 

Pohár dekana FTVŠ UK (pokračovanie CENY VEČERNÍKA)

01 Šam17 02 Šam17 03 Šam17 04 Šam17
  05 Šam17 06 Šam17  

          V utorok 26. septembra 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili atletickej súťaže ŠKOLSKÝ ATLETICKÝ MÍTING, kde sme boli aj spoluorganizátorom.
          Žiaci našej školy sa umiestnili takmer v každej disciíplíne na stupni víťazov:
Dominik Fiedor, 600 m beh 3. miesto