Partneri

Logo PetržalkaŠŠKHájenkaMestská knižnicaLogo Art PegasUIPŠ logoRun for FunKrúžky v škole

MENU

Galérie fotiek

INTERNETOVÁ ŽIACKA

Vedomostné súťaže

 

školský rok 2018/2019

 

Európsky  kvíz  o peniazoch

 28.3. 2019 sa naši ôsmaci zapojili do Európskeho  kvízu o peniazoch. Slovenské národné kolo organizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Kvíz bol súčasťou Európskeho týždňa financií (25.-31. marec 2019), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Európskej bankovej federácii a jej členom veľmi záleží na finančnom vzdelávaní nakoľko schopnosť spravovať osobné financie je dôležitá pre každého, najmä však pre mladých ľudí. Napriek počiatočným technickým problémom, sa naši žiaci umiestnili v polovici výsledkovej listiny, ktorá v toto školskom roku obsahovala 153 účastníkov. Pri riešení otázok sme sa naučili veľa nových, zaujímavých a dôležitých informácií. Ďakujeme p. uč. Šovčíkove, Kováčechovej a Bašťovanskej za realizáciu tohto kvízu.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

 

OK Pytagoriády, marec 2019

 Po zimných mesiacoch sa v marci na našej škole konalo OK Pytagoriády. Je to už dlhoročná tradícia, kedy sa šikovní žiaci, ktorí sa kamarátia s matematikou , popasujú s 15 úlohami,  v časovom limite 60 minút .Okrem správnosti riešenia rozhoduje aj čas, za ktorý sú úlohy vyriešené. Raz darmo, dnešný svet patrí rýchlym.

 A tak sa v priebehu dvoch dní stretlo 293 žiakov z petržalských škôl v 6 kategóriách a verte, že boli šikovní. Najviac sa darilo súťažiacim prvý deň, kedy úspešnosť presiahla 65 %. Druhý deň boli úlohy náročnejšie, hlavne šiestaci mali „ťažké“ príklady, čo znížilo percento úspešnosti na polovicu. Celkovo bolo úspešných 133 žiakov.

 A ako sa darilo našim? Medaily sme síce nezískali, ale ak by boli ocenené aj štvrté miesta, mali by sme ich viacero. Z 19 škôl sme mali 10 úspešných žiakov, čo je krásny výsledok.

 Budeme ďalší rok pracovať na tom, aby sa naši šikovníčkovia umiestnili na stupni ocenených.

 Gratulujeme

 

 

 

MATEMATICKÝ  KLOKAN  2019

Matematický  klokan  je najväčšia medzinárodná  žiacka súťaž na svete. Umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť  za ne uznanie.

Dňa 21.3.2019 sa zapojilo do súťaže 89 žiakov z 1. stupňa. Teší nás rastúci počet žiakov, ktorí prejavili o súťaž záujem.

Výsledky žiakov sa dozvieme 10. apríla na  www.matematickyklokan.sk  po zadaní kódu žiaka. Žiaci dostanú svoje kódy od svojich triednych učiteľov a  od koordinátorky súťaže. Súťažiaci môžu vyhrať pekné vecné ceny.

Najlepší žiak dostane diplom školského šampióna a bude odmenený.

Tešíme sa na úspešných žiakov!                                

Koordinátorka súťaže  Mgr. A. Semerská

FOTO ZO SÚŤAŽE

 

 

Okresné kolo DO

14. februára 2019 bola naša škola organizátorom okresného kola 11. ročníka Dejepisnej olympiády.

V štyroch kategóriách si zmeralo svoje vedomosti z histórie 45 žiakov z 11 petržalských škôl: ZŠ Turnianska 10, ZŠ Tupolevova 20, ZŠ Gessayova 2, ZŠ Nobelovo námestie 6, ZŠ Černyševského 8, SšSR Gercenova 10, Gymnázium Pankúchova 6, ZŠ Lachova 1, ZŠ Prokofievova 5, ZŠ Pankúchova 4, SZŠ Znievska.

Našu školu  úspešne reprezentovali 2 žiačky – Michaela Budayová zo 6.B, ktorá v kategórii F obsadila 1. miestoMiroslava Koláriková z 8.A – v kategórii D obsadila 3. miesto.

Blahoželáme!

Kompletná výsledková listina okresného kola Dejepisnej olympiády

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

 

VŠETKOVEDKO 2018/2019

Vyhodnotenie súťaže

  Dňa 29. novembra 2018 bojovalo v súťaži 30 žiakov z 1. stupňa. Súťaž je u žiakov veľmi obľúbená a  vždy sú v očakávaní, aké úlohy budú riešiť. Úlohy boli z rôznych oblastí a vždy sú zamerané  na čítanie s porozumením.

Najúspešnejší žiaci dostali diplom s titulom Všetkovedko a pekné darčeky, ktoré zostanú ako spomienka na súťaž.   Ostatní  získali diplom s titulom Všetkovedkov učeň. Všetci súťažiaci dostali darček.

Titul VŠETKOVEDKO školy dostala Hana Gräffingerová, žiačka z 3.A triedy. Fotografie zachytávajú ich nadšenie a radosť z darčekov.

Všetkým srdečne blahoželáme!

Určite sa budeme  na  Všetkovedka  tešiť i budúci školský rok.

Koordinátorka súťaže  Mgr. Agnesa Semerská

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

VŠETKOVEDKO

Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Dňa 29.11.2018 prebehla celoslovenská vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO.

Naši druháci, tretiaci a štvrtáci súťažili a merali si vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska v súťaži VŠETKOVEDKO.

Na výsledkových listinách neboli mená súťažiacich, iba ich kódy. Na základe týchto kódov môžete svoje výsledky nájsť na stránke

www.všetkovedko.sk v časti Tvoj Všetkovedko.

Výsledky súťaže sa dozvieme najneskôr 21.12.2018. Najúspešnejší súťažiaci dostanú diplomy a ceny koncom januára 2019 spolu s polročnými vysvedčeniami.

Tešíme sa na výsledky.

Svoje kódy a ďalšie informácie dostanete od pani učiteľky Semerskej.

Mgr. Agnesa Semerská,

koordinátorka súťaže 

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Jesenný MATBOJ

Matboj je regionálna matematická súťaž, pre žiakov II.stupňa ZŠ a osemročných gymnázií. Štvorčlenné družstvo rieši matematické úlohy, aké poznajú žiaci zo školy, ale aj logické a tvorivé, spojené so strategickou hrou.

Takže nerozhoduje len počet správne vyriešených príkladov, ale aj ťahy na hernom poli.

Tejto súťaže sa zúčastňujeme pravidelne a to hlavne preto, lebo žiakov baví. Nemôžu sa dočkať novembra, kedy súťaž prebieha.

Tento rok nás reprezentovali dve družstvá  - siedmaci a ôsmaci. Skončili 13. z 25, respektíve 13.z 29.

Výsledok sa možno na prvý pohľad nejaví ako veľmi úspešný, ale veľmi nás teší záujem o matematiku, ktorý niektorí žiaci prejavujú.

 

Naši zapálení matikári:

7.B   Bolerácová, Lisoň, Chreno, Valíček

8.A   Balčáková, Belišová

8.B   Farnbauerová, Stanislavská

FOTO Z TEJTO AKCIE