Partneri

Logo PetržalkaŠŠKHájenkaMestská knižnicaLogo Art PegasUIPŠ logoRun for FunKrúžky v škole

MENU

Galérie fotiek

INTERNETOVÁ ŽIACKA

Vedomostné súťaže

školský rok 2018/2019   

 

Najväčšia medzinárodná matematická súťaž MATEMATICKÝ  KLOKAN

 Vyhodnotenie súťaže Matematický klokan 2019

Matematický klokan je najväčšou  medzinárodnou matematickou súťažou na svete.

Schopnosť logicky myslieť sa v živote hodí. Naši žiaci to vedia.

Súťaže sa zúčastnilo 89 žiakov z 1. stupňa a súťažilo sa v štyroch kategóriách.

Najúspešnejšími riešiteľmi našej školy boli:

Ela Hošková, 1.A, Adam Kochanský, 1.B, Adam Šošovička, 1.B, Olívia Slugeňová, 1.B,  Jakub Weinreb, 2.A, Ema Leščinská, 2.A, Laura Pehaničová, 2.A, Lucia Tarnovská, 2.A, Juraj Gendeš, 2.B, Dominika Kocáková, 2.B, Patrik Tomči, 2.C,  Hanka Gräffingerová, 3.A, Magdaléna Berkešová, 3.A, Gabriel Hošek, 3.C, David  Gendeš, 4. B

 Titul školského šampióna dostala Veronika Štefeková, žiačka z 3. A triedy, ktorá zo všetkých  žiakov našej školy dosiahla najvyšší percentil. Našu školu najúspešnejšie reprezentovala.

 Všetkým súťažiacim  ďakujeme za prejavený záujem o súťaž a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

Koordinátorka súťaže

Mgr. A. Semerská

 

 

Celoslovenská matematická súťaž MAKSÍK -  Vyhodnotenie matematickej súťaže Maksík

Maksík celý školský rok sprevádza deti svetom fantázie a prináša im zaujímavé úlohy päťkrát.

Do súťaže Maksík sa v tomto školskom roku zapojilo 31 žiakov z 1. stupňa. Žiaci počas celého školského roka úspešne riešili Maksíkove nadštandardné matematické úlohy. Počítanie a riešenie matematických úloh môže byť aj zábavné. Maksík ich snahu ocenil krásnymi diplomami a darčekmi. Za svoje dobré výkony si zaslúžili titul a darček.

Titul „Najmúdrejší Maksáčik“ získali žiaci:

Nella Štefániková, 2.A, Laura Pehaničová, 2.A, Ema Leščinská, 2.A, Jakub Klátik, 2.A, Jakub Weinreb, 2.A, Jonáš Jaššo, 2.A, Leonard Huba, 2.A, Lucia Užeková, 2.A, Jakub Minarovič, 2.B, Samuel Berkeš, 2.C, Magdaléna Berkešová, 3.A, Veronika Štefeková, 3.A, Simon Trangel, 3.B, Veronika Svitáková, 3.B, Jakub Ďurech, 4.C., Ema Minarovičová, 4.B

Všetkým súťažiacim gratulujeme!

Prihlásiť sa dá aj v novom školskom roku.

Koordinátorka súťaže

Mgr. A. Semerská

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Matematická olympiáda - okresné kolo.

Okresného kola Matematickej olympiády sa zúčastnili žiaci našej školy od piateho až po deviaty ročník.

Najúspešnejším riešiteľom sa stal Jakub Valentík z 9.A, ktorý obsadil solídne 5.miesto. Milo nás prekvapili siedmaci, resp. siedmačky. Katka Kovarčíková a Viky Karvaiová sa stali úspešnými riešiteľkami MO a obsadili spoločné 7.miesto. A umiestniť sa takto vysoko z celej Petržalky je určite pekný výsledok.

Gratulujeme!

 

 

Vesmír očami detí

  SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE aj tento šk.rok vyhlásila už XXXIV. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ.
Naša škola sa tradične zapojila a žiaci 1.A , 1.B, 5.A, 5.B, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C a 8.A pod vedením p. uč. Z. Hubinovej a Z. Bulafčíkovej vytvorili nádherné práce, ktoré poslali do súťaže. Práce, ktoré sa nedostali do užšieho výberu, krášlia náš vestibul školy. Koncom apríla sme sa dozvedeli, že žiak 5.B Maroš Všetečka s prácou METEORIT od p.uč.Z. Bulafčíkovej postúpil z krajského kola do celoslovenského. SRDEČNE MU BLAHOŽELÁME. 

FOTO Z TEJTO AKCIE

                           

15. Osmijankova literárna záhrada - vyhodnotenie

 Milí spolupracovníci, kamaráti Osmijanka, aby ste mali zajtra pekný deň uverejňujeme výsledky celoslovenskej čiateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!, jej 15. ročníka - Osmijankova literárna záhrada už predvečer MDD. Ďakujeme všetkým súťažiacim za ich usilovnú prácu v záhrade, pretože všetci zasiali semienka svojho čitateľstva a z mnohých prác bolo zrejmé, že to robili s radosťou a láskou. ĎAKUJEME. Tešíme sa na vás v 16. ročníku!
Takto sa nám Osmijanko prihovoril a prostredníctvom výsledkovej listiny sme sa dozvedeli, že žiaci našej 1. B triedy sa tento rok umiestnili v 1. osmičke ocenených kolektívov, čo znamená, že skončili na krásnom 2. mieste v rámci celého Slovenska. Žiaci pod vedením p.uč Mgr. Zuzany Bulafčíkovej dnes dostali balík od Osmijanka s krásnymi cenami : 3 CD so slovenskými rozprávkami a povesťami, knihu, rozprávku s pracovným  listom na vyplnenie, Osmijankovu literárnu mapu a darčekovu poukážku na nákup kníh v kníhkupectve Martinus. Ďakujeme za ceny, víťazom blahoželáme a na záver opäť slová Osmijanka : Kto rád číta, nikdy nie je sám

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Malá olympiáda z anglického jazyka

Dňa 10.5.2019 sa uskutočnila na ZŠ Lachova Malá olympiáda z anglického jazyka. Olympiády sa zúčastnili všetky petržalské školy. Naši žiaci zo 4.B triedy Ninka Čambalová a Liam Kupec získali 3. miesto. Žiakov pripravovala p. učiteľka Lukáčová.

Srdečne blahoželáme !

 

 

OSMIJANKOVA LITERÁRNA ZÁHRADA - 15. ročník

 Žiaci 1.B, 3.A, 3.C a 4.C sa zapojili do celoslovenskej čitateľskej súťaže OSMIJANKOVA LITERÁRNA ZÁHRADA.

 Cieľom tejto súťaže je:

 

  • Priviesť deti k čítaniu hodnotnej detskej literatúry a rozhovorom o prečítanom, tvorivým aktivitám v školách, knižniciach, ale i v rodinách.
  • Rozvíjať predstavivosť, slovnú zásobu, tvorivosť detí, lásku k materinskej reči.
  • Vypestovať v deťoch návyk čítať vo voľnom čase.
  • Zažiť príbehy na vlastnej koži.

 Súťažilo sa prostredníctvom pracovných zošitov, ktoré si triedy zakúpili. Obsahovali 8 súťažných otázok s dvomi úlohami - návodmi na hravé a kreatívne čítanie. Žiaci mali zoznam kníh daný a z 8 kníh mohli vypracovať iba 4. Zúčastnené triedy tak vytvorili pekné práce, ktoré zaslali koncom apríla do súťaže. 1.júna budú uverejnené výsledky. Víťazný kolektív získa celodenný výlet a 8 + 8 + 8 = 24 súťažných kolektívov darčekové knižné poukážky alebo knižné balíčky. Držte nám palce.  A na záver Osmijankov odkaz : KTO RÁD ČÍTA, NIKDY NIE JE SÁM!

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

      Malí - veľkí hrdinovia tajomného lesa

V mesiaci apríl sa žiaci 1.B a 4.C zúčastnili literárno hudobno výtvarného workshopu na motívy knižky Roalda Dahla : MINPINKOVIA. Táto kniha boja jedna z ôsmich, ktorú mali deti prečítať v celoslovenskej čitateľskej súťaži : Osmijankova literárna záhrada. Žiaci tak spolu s hlavným hrdinom Bilim prešli LESOM HRIECHU, spoznali ohrozený svet MINPINKOV, vyskúšali si na vlastnej koži silu túžby, strachu a odvahy, aby tak spoločne porazili CHLAMSTÚŇA OHNIVÉHO.Počas workshopu sa oboznámili aj s fantastickým svetom Roalda Dahla. Ďeťom sa to veľmi páčilo a s radosťou sa hneď pustili do úloh, ktoré pre nich nachystal Osmijanko s Osmidunčom ...

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Európsky  kvíz  o peniazoch

 28.3. 2019 sa naši ôsmaci zapojili do Európskeho  kvízu o peniazoch. Slovenské národné kolo organizovala Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Kvíz bol súčasťou Európskeho týždňa financií (25.-31. marec 2019), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Európskej bankovej federácii a jej členom veľmi záleží na finančnom vzdelávaní nakoľko schopnosť spravovať osobné financie je dôležitá pre každého, najmä však pre mladých ľudí. Napriek počiatočným technickým problémom, sa naši žiaci umiestnili v polovici výsledkovej listiny, ktorá v toto školskom roku obsahovala 153 účastníkov. Pri riešení otázok sme sa naučili veľa nových, zaujímavých a dôležitých informácií. Ďakujeme p. uč. Šovčíkove, Kováčechovej a Bašťovanskej za realizáciu tohto kvízu.

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

OK Pytagoriády, marec 2019

 Po zimných mesiacoch sa v marci na našej škole konalo OK Pytagoriády. Je to už dlhoročná tradícia, kedy sa šikovní žiaci, ktorí sa kamarátia s matematikou , popasujú s 15 úlohami,  v časovom limite 60 minút .Okrem správnosti riešenia rozhoduje aj čas, za ktorý sú úlohy vyriešené. Raz darmo, dnešný svet patrí rýchlym.

 A tak sa v priebehu dvoch dní stretlo 293 žiakov z petržalských škôl v 6 kategóriách a verte, že boli šikovní. Najviac sa darilo súťažiacim prvý deň, kedy úspešnosť presiahla 65 %. Druhý deň boli úlohy náročnejšie, hlavne šiestaci mali „ťažké“ príklady, čo znížilo percento úspešnosti na polovicu. Celkovo bolo úspešných 133 žiakov.

 A ako sa darilo našim? Medaily sme síce nezískali, ale ak by boli ocenené aj štvrté miesta, mali by sme ich viacero. Z 19 škôl sme mali 10 úspešných žiakov, čo je krásny výsledok.

 Budeme ďalší rok pracovať na tom, aby sa naši šikovníčkovia umiestnili na stupni ocenených.

 Gratulujeme

 

 

 

MATEMATICKÝ  KLOKAN  2019

Matematický  klokan  je najväčšia medzinárodná  žiacka súťaž na svete. Umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť  za ne uznanie.

Dňa 21.3.2019 sa zapojilo do súťaže 89 žiakov z 1. stupňa. Teší nás rastúci počet žiakov, ktorí prejavili o súťaž záujem.

Výsledky žiakov sa dozvieme 10. apríla na  www.matematickyklokan.sk  po zadaní kódu žiaka. Žiaci dostanú svoje kódy od svojich triednych učiteľov a  od koordinátorky súťaže. Súťažiaci môžu vyhrať pekné vecné ceny.

Najlepší žiak dostane diplom školského šampióna a bude odmenený.

Tešíme sa na úspešných žiakov!                                

Koordinátorka súťaže  Mgr. A. Semerská

FOTO ZO SÚŤAŽE

 

 

Okresné kolo DO

14. februára 2019 bola naša škola organizátorom okresného kola 11. ročníka Dejepisnej olympiády.

V štyroch kategóriách si zmeralo svoje vedomosti z histórie 45 žiakov z 11 petržalských škôl: ZŠ Turnianska 10, ZŠ Tupolevova 20, ZŠ Gessayova 2, ZŠ Nobelovo námestie 6, ZŠ Černyševského 8, SšSR Gercenova 10, Gymnázium Pankúchova 6, ZŠ Lachova 1, ZŠ Prokofievova 5, ZŠ Pankúchova 4, SZŠ Znievska.

Našu školu  úspešne reprezentovali 2 žiačky – Michaela Budayová zo 6.B, ktorá v kategórii F obsadila 1. miestoMiroslava Koláriková z 8.A – v kategórii D obsadila 3. miesto.

Blahoželáme!

Kompletná výsledková listina okresného kola Dejepisnej olympiády

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

 

VŠETKOVEDKO 2018/2019

Vyhodnotenie súťaže

  Dňa 29. novembra 2018 bojovalo v súťaži 30 žiakov z 1. stupňa. Súťaž je u žiakov veľmi obľúbená a  vždy sú v očakávaní, aké úlohy budú riešiť. Úlohy boli z rôznych oblastí a vždy sú zamerané  na čítanie s porozumením.

Najúspešnejší žiaci dostali diplom s titulom Všetkovedko a pekné darčeky, ktoré zostanú ako spomienka na súťaž.   Ostatní  získali diplom s titulom Všetkovedkov učeň. Všetci súťažiaci dostali darček.

Titul VŠETKOVEDKO školy dostala Hana Gräffingerová, žiačka z 3.A triedy. Fotografie zachytávajú ich nadšenie a radosť z darčekov.

Všetkým srdečne blahoželáme!

Určite sa budeme  na  Všetkovedka  tešiť i budúci školský rok.

Koordinátorka súťaže  Mgr. Agnesa Semerská

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

VŠETKOVEDKO

Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Dňa 29.11.2018 prebehla celoslovenská vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO.

Naši druháci, tretiaci a štvrtáci súťažili a merali si vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska v súťaži VŠETKOVEDKO.

Na výsledkových listinách neboli mená súťažiacich, iba ich kódy. Na základe týchto kódov môžete svoje výsledky nájsť na stránke

www.všetkovedko.sk v časti Tvoj Všetkovedko.

Výsledky súťaže sa dozvieme najneskôr 21.12.2018. Najúspešnejší súťažiaci dostanú diplomy a ceny koncom januára 2019 spolu s polročnými vysvedčeniami.

Tešíme sa na výsledky.

Svoje kódy a ďalšie informácie dostanete od pani učiteľky Semerskej.

Mgr. Agnesa Semerská,

koordinátorka súťaže 

FOTO Z TEJTO AKCIE

 

 

Jesenný MATBOJ

Matboj je regionálna matematická súťaž, pre žiakov II.stupňa ZŠ a osemročných gymnázií. Štvorčlenné družstvo rieši matematické úlohy, aké poznajú žiaci zo školy, ale aj logické a tvorivé, spojené so strategickou hrou.

Takže nerozhoduje len počet správne vyriešených príkladov, ale aj ťahy na hernom poli.

Tejto súťaže sa zúčastňujeme pravidelne a to hlavne preto, lebo žiakov baví. Nemôžu sa dočkať novembra, kedy súťaž prebieha.

Tento rok nás reprezentovali dve družstvá  - siedmaci a ôsmaci. Skončili 13. z 25, respektíve 13.z 29.

Výsledok sa možno na prvý pohľad nejaví ako veľmi úspešný, ale veľmi nás teší záujem o matematiku, ktorý niektorí žiaci prejavujú.

 

Naši zapálení matikári:

7.B   Bolerácová, Lisoň, Chreno, Valíček

8.A   Balčáková, Belišová

8.B   Farnbauerová, Stanislavská

FOTO Z TEJTO AKCIE